LVT Nedir?
LVT (Luxury Vinyl Tile), gerçek ahşap ve taş döşemeye benzeyen ancak kıyasla birçok pratik fayda sağlayan Lüks Vinil Karo ürünleri için kullanılan terimdir. Çeşitli şekillerde, boyutlarda ve efektlerde bulunan doğal ürünlerin dezavantajları olmadan mekanınızda otantik görünümlü bir zemin oluşturmanızı sağlar. Kategori olarak genellikle yüksek trafikli zeminler için üretilen LVT’lerin ev veya düşük trafik kullanımı için uygun çeşitleri de bulunmaktadır.

Üstün Dayanıklılık

Yüzey tabakaların kalınlığı ve kullanım sınıflarına göre lvt ürünlerinin dayanım sınıflarını öğrenebilirsiniz. Genel olarak yüzey tabakaları 0.20mm – 0.70mm arasında değişkenlik göstermekle beraber, hafif ev tipi dayanımdan ağır ticari dayanıma kadar değişkenlik gösterebilmektedir.

Sessiz ve Suya Dayanıklı

Laminat parke, lamine parke ve seramik gibi ürünlerle karşılaştırıldığında hem ses yalıtımı hem de ayak sesi gibi yankı problemlerini çoğunlukla ortadan kaldıran lvt ürünleri bunun yanı sıra suya da dayanıklı olarak üretilir. Bu da sık ıslak temizlik yapılan otel oda ve koridorları, tuvalet/soyunma odası, ve spor salonları gibi ıslak hacimlerde sıcak bir ürün kullanma şansı tanır.

Sonsuz tasarım olanağı

LVT ürün gruplarında Kotil olarak sunduğumuz markalar kapsamında birkaç farklı konstrüksiyonda olmak üzere taş, ahşap, beton, hatta macar parke gibi sıradışı formları bile sunmaktadır.

Akustik Performans

Isocore, Rigicore ve Virgin Vinyl gibi farklı teknolojiler sayesinde ihtiyacınız olan üstün akustik performansı herhangi bir yadımcı ürün olmadan elde edebilirsiniz. Isocore ve Rigicore teknolojileri hem kalınlık olarak geleneksel LVT’lerden kalın, hem de entegre akustik katmanları sayesinde yüksek akustik performans veren gruplardır.

Yükseltilmiş Döşeme Üstü Uygulama

Ofis zeminlerinde kablo dağınıklığına çözüm olarak ve sürekli bakıma müsaade etmesi nedeniyle zeminden yükseltilmiş döşemelerde kullanım için önerdiğimiz Ecolay ürünleri ile hem yüksek trafik dayanımı, akustik performans ve tutkalsız kullanım gibi ergonomik avantajlar bulunmaktadır.

İhtiyacınıza Yönelik Ürünler

Contesse ürün gamı içinde her türlü ihtiyacınıza yönelik ürünler bulunmaktadır. Konu ile ilgili danışmanlık için bize ulaşmanız yeterli.

Contesse – Luxury Vinyl Flooring

Zemin tasarımında özel ve yenilikçi trendlerin ve teknolojik gelişmelerin keyfini çıkarmaya hazır mısınız? Ahşap veya taşın doğal görünümünü ve hissini kucaklamak için renk, doku ve teknolojiyi kullanmak ister misiniz? Ofisinizi farklılaştırmak veya sadece evinize özgü bir şeyler eklemek için daha sağlıklı ortamlara yerleşmenin zamanı geldi. İç dekorasyon trendlerini belirleyen Contesse, projenizi unutulmaz kılacak usta çözümler sunuyor.

Neden Contesse?

• Zemin kaplama teknolojisinde öncü
• Döşeme teknolijisinde lider
• İç dekorasyon modasında Trendsetter
• Ticari ve konut projeleri için çözümler
• Tasarım, renk, doku ve boyutlarda yenilikçi
• Mükemmel mühendislikle ile sürdürülebilir ürünler
• Sağlıklı yaşam ve çalışma ortamları
• Su yalıtım ve ses yalıtımı özellikli ürünler
• Hızlı tedarik ve uygulama hizmetleri

PROLINE 55 COLLECTION

Proline Koleksiyonu 3,00mm kalınlık ve 0,55mm koruyucu katmanı ile profesyonellerin tercihi. Konvansiyonel LVT kategorisi standartlarında üretilen Proline serisi ihtiyaç duyacağınız tüm belge ve sınıflandırmalara sahip . Sınıf 33/42, Bfl-s1 tipi alev almazlık <2kV anti-static performans ve R9 kaymazlık gibi önemli özellikleri olan koleksiyon 12 renkten oluşuyor.

RIGICORE 5.0 & GLUEDOWN 2.0

Rigicore 5.0 ve GlueDown 2.0 koleksiyonları aynı renklerde iki farklı ürün opsiyonu olarak sunuyor. 5mm Click ve 2mm tutkallı olarak sunulan iki ürün de 0.30mm koruyucu katmana sahip. Rigicore 5.0 serisi 1mm IXPE tabanı sayesinde üstün akustik performansı sunuyor. Sınıf 31, Bfl-s1 tipi alev almazlık <2kV anti-static performans ve R9/R10 kaymazlık gibi önemli özellikleri olan koleksiyon 8 renkten oluşuyor.

RIGICORE 5.5 & GLUEDOWN 2.5

Rigicore 5.5 ve GlueDown 2.5 koleksiyonları aynı renklerde iki farklı ürün opsiyonu olarak sunuyor. 5.5mm Click ve 2.5mm tutkallı olarak sunulan iki ürün de 0.55mm koruyucu katmana sahip. Rigicore 5.5 serisi 1.5mm IXPE tabanı sayesinde üstün akustik performansı sunuyor. Sınıf 33/42, Bfl-s1 tipi alev almazlık <2kV anti-static performans ve R9/R10 kaymazlık gibi önemli özellikleri olan koleksiyon 14 renkten oluşuyor.

TACKY LOOSELAY 5.0 

Kendinden yapışkanlı Looselay teknolojisi ile yükseltilmiş döşeme üstünde sorunsuz döşenip kaldırılabilen Tacky Looselay serisi kategorisinde çığır açıyor. Sınıf 33/42, Bfl-s1 tipi alev almazlık <2kV anti-static performans ve R9/R10 kaymazlık gibi önemli özellikleri olan koleksiyon 7 renkten oluşuyor.

Scroll to Top
Scroll to Top