Kotil Dış Ticaret

KOTİL DIŞ TİCARET

1979 senesinde Mehmet Akif Kotil tarafından İstanbul’da kurulan Kotil Dış Ticaret, her geçen gün kendini yenileyen ve geliştiren firma anlayışıyla, Türk iç dekorasyon ve yer döşemeleri sektöründe hizmet vermektedir.

1996 senesinde ülkemizin Gümrük Birliği’ne girmesiyle birlikte, duvardan duvara halıda Avrupa’nın önde gelen gruplarından Associated Weavers Europe ve Ideal Floorcoverings ile uzun vadeli bir işbirliğine başlayan Kotil, markalarını ve çeşidini genişleterek günümüzde karo halı, laminat parke, lamine parke, vinil yer döşemeleri, duvar kağıdı, yüksek performanslı ahşap dış cephe ve deck kaplama alanlarında da en iyi markaların Türkiye distribütörü olarak faaliyet göstermektedir.

Faaliyet alanlarına 2007 senesinde ihracatı da ekleyen Kotil; bugün Doğu Avrupa, Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu’ya yelpazesindeki ürünleri ihraç etmektedir. Ayrıca 2008 yılında, Amerikan Vertex Grubu ile birlikte Belçika’da Contesse NV isimli bir ortak iştirak kurmuş ve bu iştirak aracılığıyla grubun ürünlerinin Avrupa dağıtımını üstlenmiştir.

Sarıgazi Sanayi Bölgesi’nde 20.000 m2 kapalı alanda kurulu merkez ofis, depolama ve dağıtım tesisleri; Ankara, İzmir, Samsun ve Adana bölge müdürlük ve depoları destekli Türkiye çapındakı 800’ü aşkın bayi ağı ile entegre olan Kotil, sektörünün en düzenli, disiplinli ve profesyonelleşmiş altyapısına sahiptir.

Gerek prensipleri gerek de vizyonuyla sektöründe her zaman lider ve yön belirleyici olan Kotil, çalışma disiplini ve ticari dürüstlüğünden asla ödün vermeden bu yolda yürümeye devam edecektir.

Scroll to Top