Duvardan Duvara Halı

Yumuşak bir dokunuş

Yeni nesil polyamid halılar sayesinde kadife bir dokunuş veya kaşmir yumuşaklığında bir yatak odası zeminine sahip olabilirsiniz. Birbirinden farklı renk ve yapıda zevkinize göre tasarlanmış ve çeşitli kalınlıkta halılar ile zevkinize uygun yumuşaklığı keşfetmek için Kotil noktalarından birine uğramanız yeterli. Uyanıp ayağınızı yere bastığınızda yumuşacık bir halı hissetmek gibisi yok.

Yumuşaklığı tescillenmiş iSense ipliği ile üretilen Sensualité serilerini incelemeyi unutmayın.

Güvenli bir zemin

Bebek, çocuk ve yaşlı yaşam alanlarında yumuşak bir zemin olması hayati önem taşıyabilir. Olası bir düşüşü yumuşatmak istenmeyen durumları önlemede önemli rol oynayacaktır. Üstelik halılar kaydırmazlık seviyesi yüksek ürünler olduğu için yapı olarak da güvenli ürünlerdir.  Çocuğunuzun güvenle koşturabileceği mekanlar, yaşlıların emniyetle hareket edebileceği alanlar duvardan duvara ile hem rengarenk hem de çok daha emniyetli.

Astım ve toz alerjileri

Düşünülenin tersine Polipropilen ve Polyamid gibi sentetik ipliklerle üretilen halılar toz akarı ve mite gibi mikroorganizmaların üremesi ve yaşaması için uygun koşulları sağlamaz. Aksine, laminat parke ve seramik gibi yüzeyler havadaki toz ve çeşitli partiküllerin her yürüyüşte tekrar havalanmasına sebep olur. Duvardan duvara halılar ise aynı partikülleri içine hapsederek süpürülene kadar havaya tekrar karışmasına engel olur (üstünde yürünse bile). Sağlıklı bir hava sahası yaratmak için HEPA filtreli bir elektrikli süpürge ile haftada 1 veya 2 kez süpürmeniz yeterlidir.

Sıcacık bir yuva

Özellikle kuzey Avrupa gibi soğuk iklimlerde sıklıkla halı kullanılmasının sebeplerinden bir tanesi de duvardan duvara halıların diğer zemin ürünlerine kıyasla üstün yalıtım sağlamasıdır. Hem ayak altında sıcak bir dokunuş sağlar hem de mekan içerisindeki sıcaklığın zeminden kaybolmasını engeller. Soğuk kış aylarında %10’a kadar enerji tasarrufu sağlar

Ses Yalıtımı & Akustik Performans

Alt kat komşularınızın gürültülerinden rahatsız mı oluyorsunuz? Duvardan duvara halı sadece yatay ve dikey ses yalıtımını artırmakla kalmaz, darbeye dayalı sesin emilmesinde de müthiş performans gösterir. Ayak sesi veya yüksek sesle izlenen televizyon gibi problemlerin önüne geçer. Bu nedenle otel odaları ve koridorları için vazgeçilmez bir unsurdur. Opera, tiyatro, toplantı ve sinema salonlarında istisnasız halı kullanılmasının sebebi halının yankılanan sesinin hızını yarı yarıya düşürmesinden kaynaklıdır. Daha az yankı da daha iyi ses kalitesi demektir. Daha sessiz bir ofis ortamı veya sinema kadar keyifli bir oturma odası için duvardan duvara öneririz.

Duvardan Duvara Halı Kategorileri

Sensualite Grubu

Tescilli iSense iplikleriyle üretilen Sensualite serileri yatak odalarınız için özel olarak tasarlandı. Tamamı Associated Weavers markalı ürün gruplarındaki halıların dayanılmaz yumuşaklığı ve pastel hakim tonları ile evinize sıcaklık katın.
Scroll to Top