DUVARDAN DUVARA HALI

Sıcaklık, konfor ve şıklık. Duvardan duvara halının nesillerdir oteller, konferans salonları ve bakım evleri gibi zorlu mekanlarda tercih edilmesinin birçok sebebi var. Avrupa ve Amerika pazarlarında ev tipi duvardan duvara halının halen sıklıkla tercih edilmesinde ise modaya uygun renk ve desenlerin büyük rolü bulunuyor. Peki duvardan duvara halılar hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz?

Yumuşak bir dokunuş
Yeni nesil polyamid halılar sayesinde kadife bir dokunuş veya kaşmir yumuşaklığında bir yatak odası zeminine sahip olabilirsiniz. Birbirinden farklı renk ve yapıda zevkinize göre tasarlanmış ve çeşitli kalınlıkta halılar ile zevkinize uygun yumuşaklığı keşfetmek için Kotil noktalarından birine uğramanız yeterli. Uyanıp ayağınızı yere bastığınızda yumuşacık bir halı hissetmek gibisi yok.

Yumuşaklığı tescillenmiş iSense ipliği ile üretilen Sensualité serilerini incelemek için tıklayın:

 

Güvenli bir zemin

Bebek, çocuk ve yaşlı yaşam alanlarında yumuşak bir zemin olması hayati önem taşıyabilir. Olası bir düşüşü yumuşatmak istenmeyen durumları önlemede önemli rol oynayacaktır. Üstelik halılar kaydırmazlık seviyesi yüksek ürünler olduğu için yapı olarak da güvenli ürünlerdir.  Çocuğunuzun güvenle koşturabileceği mekanlar, yaşlıların emniyetle hareket edebileceği alanlar duvardan duvara ile hem rengarenk hem de çok daha emniyetli.

Astım ve toz alerjileri

Düşünülenin tersine Polipropilen ve Polyamid gibi sentetik ipliklerle üretilen halılar toz akarı ve mite gibi mikroorganizmaların üremesi ve yaşaması için uygun koşulları sağlamaz. Aksine, laminat parke ve seramik gibi yüzeyler havadaki toz ve çeşitli partiküllerin her yürüyüşte tekrar havalanmasına sebep olur. Duvardan duvara halılar ise aynı partikülleri içine hapsederek süpürülene kadar havaya tekrar karışmasına engel olur (üstünde yürünse bile). Sağlıklı bir hava sahası yaratmak için HEPA filtreli bir elektrikli süpürge ile haftada 1 veya 2 kez süpürmeniz yeterlidir.

Sıcacık bir yuva

Özellikle kuzey Avrupa gibi soğuk iklimlerde sıklıkla halı kullanılmasının sebeplerinden bir tanesi de duvardan duvara halıların diğer zemin ürünlerine kıyasla üstün yalıtım sağlamasıdır. Hem ayak altında sıcak bir dokunuş sağlar hem de mekan içerisindeki sıcaklığın zeminden kaybolmasını engeller. Soğuk kış aylarında %10’a kadar enerji tasarrufu sağlar.

Ses Yalıtımı & Akustik Performans

Alt kat komşularınızın seslerinden rahatsız mı oluyorsunuz? Duvardan duvara halı sadece yatay ve dikey ses yalıtımını artırmakla kalmaz, darbeye dayalı sesin emilmesinde müthiş performans gösterir. Ayak sesleriniz veya yüksek sesle izlenen televizyon gibi problemlerin önüne geçer. Bu nedenle otel odaları ve koridorları için vazgeçilmez bir tamamlayıcıdır.

Opera, tiyatro, toplantı ve sinema salonlarında istisnasız halı kullanılmasının sebebi halının yankılanan sesinin hızını yarı yarıya düşürmesinden kaynaklıdır. Daha az yankı da daha iyi ses kalitesi demektir. Daha sessiz bir ofis ortamı veya sinema kadar keyifli bir oturma odası için duvardan duvara öneririz.

DUVARDAN DUVARA HALI KATEGORİLERİ

Sensualite Grubu

Tescilli iSense iplikleriyle üretilen Sensualite serileri yatak odalarınız için özel olarak tasarlandı. Tamamı Associated Weavers markalı ürün gruplarındaki halıların dayanılmaz yumuşaklığı ve pastel hakim tonları ile evinize sıcaklık katın.

Polyamid Halılar

Ev ve ofis gibi alanlarda hem performans hem de konfor sağlayan yüzlerce çeşit polyamid halı serisini inceleyin. Avrupa’nın seçkin üreticilerinden ithal koleksiyonumuz ile dekorasyon trendlerine siz de ayak uydurun. 

Polipropilen Halılar

Bütçe dostu polipropilen halılar ile evinizin her odasına uygun yükseklik, dokunuş ve yumuşaklık mevcut. Yeni nesil polipropilen halılar ile dayanıklılık ve konforun tadını çıkartmak için geniş koleksiyonumuzu inceleyin.

Polyester Halılar

Üstün solmazlık derecesi, neme dayanıklık ve uygun fiyatla sunulan Polyester koleksiyonlarımızın renkleri sadece duvardan duvara değil, parça halı olarak da kullanılabilecek şekilde seçildi. 

Otel Halıları

Beaulieu, Balta ve Associated Weavers gibi dünya markalarının otel halıları ile alışılmışın dışına çıkın. Dayanıklılık, akustik performans ve geniş desen bankalarıyla birbirinden etkileyici desen imkanları elinizin altında.

Çocuk Halıları

Çocuk odaları, oyun alanları ve ana okullar için özel tasarlanmış birbirinden eğlenceli desenleri inceleyin. Çocuk halıları aynı zamanda kolay taşınır ve hijyenik parça oyun halısı olarak da ebatlanıp istediğiniz ölçüde üretilmeye uygundur. 

Fuar Halıları

Fuar, protokol ve karşılama gibi işlerde kullanıma uygun rulo halılar. Yangın yönetmeliklerine uygun Cfl-s1 sınıfı fuar halılarında çeşitli renk ve kaliteler bulabilirsiniz. 

Çim Halılar

Bahçe ve balkonlarda dekoratif amaçlı kullanım yanı sıra ticari kullanıma uygun yüksek UV dayanımlı, gerçek çimden ayırt edemeyeceğiniz kalitede çim halılar ile ergonomi ve doğallığı mekanlarınızda yaşatın. 

Rulo Paspaslar

İç ve dış mekanda tüm girişlerde kullanıma uygun ve yıkanabilir paspas çeşitleri ile kir ve çamuru binaların dışında tutun. Sadece rulo değil ebatlı paspas çeşitleri de bulunmaktadır. 

gtag('config', 'UA-106245309-1');